В корисний склад насіння кунжуту входять вуглеводи, амінокислоти, білки і вітаміни А, В, Е, С. Також вони багатий кальцієм, фосфором, залізом, калієм, магнієм і іншими мінеральними сполуками. До його складу входить речовина фітин - сприяє відновленню мінерального балансу організму; харчові волокна і лецитин.
Кунжут покращує стан нігтів, волосся людини; позитивно впливає на склад людської крові і стимулює ріст людини завдяки вмісту в ньому речовині рибофлавін.
Речовина тіамін нормалізує обмін речовин і покращує роботу нервової системи. А що входить до складу кунжуту вітамін РР надзвичайно корисний для роботи травної системи.
Кунжут має великі запаси кальцію, що робить його незамінним для кісток і суглобів, також він є профілактикою остеопорозу. Завдяки кунжуту тіло стає міцніше і йде активне нарощування м'язової маси.
Завдяки наявності в кунжуті фітостерини, знижується ризик захворювання атеросклерозом, через те, що кунжут виводить холестерин з крові. Це ж його корисна властивість допомагає боротися з проблемами ожиріння.
Для жінок у віці 45 років і старше, кунжут особливо корисний. У ньому міститься фітоестроген, який вважається замінником жіночих статевих гормонів.